Tlapnet podpora, vyřeší bleskurychle váš problém

Bc. Jan Gregor, MBA

Bc. Jan Gregor, MBA

Pamatuješ si začátky v Tlapnetu? Jaká byla Tvoje první pozice?

Moje první pracovní zkušenost s Tlapnetem byla v roce 2007. V Přelouči proběhla akvizice sítě Jalinet a já jsem jako student na brigádě rozvážel dobropisy a nové smlouvy klientům. Po dokončení studií jsem nastoupil na pobočku v Čáslavi jako administrativní pracovník/telefonní operátor a začal jsem pracovat v tehdy ještě malé rodinné firmě. Jeden z mých prvních větších projektů bylo nasazení softwaru na řízení lidi - Workus, který jsme využívali ještě v roce 2020. V tomto si myslím, že jsme byli hodně pokrokoví na tehdejší dobu a považuji to jako jeden ze základních kamenů našeho růstu.

Co se od té doby změnilo?

Pro firmu byla vždy důležitá orientace na zákazníka a jeho spokojenost. To se nezměnilo. Mezi viditelné změny patří zejména počet zaměstnanců, že ze 2 lidí - otec a syn, se tým rozšířil na aktuálních cca 200 pracovníků. Z původní lokality okolo měst Ronov nad Doubravou, Třemošnice, Čáslav a Golčův Jeníkov jsme naše služby rozšířili do 3 zemí (ČR, SK, Tanzanie).

Který krok Tě v kariéře posunul nejdál, byl pro Tebe zlomový?

Z mého pohledu pro nás byl nejvíce zlomový rok 2011 - 2012, kdy jsme se snažili prodávat náš SW ekosystém mezi další společnosti a ve výsledku i naše konkurenty, které jsme jako konkurenty přestali vnímat. Najednou jsme se seznámili s jinými manažery stejně velkých společností, kteří měli zájem o náš SW a ve výsledku vznikla myšlenka ISP Alliance, kde je Tlapnet jednou ze zakladatelských společností. Díky ISP Allianci jsme začali získávávat know-how, které nás posunulo dál. Mám radost, že tento projekt stále roste a rozšiřuje svoji členskou základnu. Díky komunikaci s jinými firmami, které dělají v principu totéž, jsme se mohli navzájem inspirovat, pomáhat si, dávat si tipy, co lze dělat jinak a lépe.

Co Tě na Tvé práci baví nejvíce a jak odpočíváš ve volném čase?

Na práci mě nejvíce baví její rozmanitost a velké množství výzev a projektů, které řešíme. Rád dotahuji věci do konce. Ve volném čase se snažím věnovat rodině, občas sportu (fotbal/futsal), mám rád saunování, minimálně jednou týdně navštěvuji saunu už od svých 15 let. Do sauny se mnou rádi zajdou i má manželka s našimi dvěma syny.

Máš nějaké motto, kterým se v životě řídíš? Je někdo, ke komu vzhlížíš a čerpáš v životě inspiraci?

V osobním i pracovním životě se řídím mottem Jana Wericha: „kdo chce hledá způsob, kdo nechce hledá důvod“. Toto se snažím přenést i na svoje kolegy, protože problémy jsou od toho, aby se řešily a jakákoliv hrozba, nebo problém, může být příležitostí někam se posunout a udělat něco lépe. Inspiraci hledám v knihách a diskuzích s inspirativními lidmi. Velký vliv na mě měl Growjob a jejich školení a kurzy, dále kniha Konec prokrastinace. Metody z této knihy využívám ve své upravené podobě již řadu let a pomáhají mi efektivně fungovat. Před jejím objevením to byl Petr Mára s jeho metodou GTD - Getting Things Done.

Jaké jsou Tvé dlouhodobé plány v Tlapnetu?

Aktuálně se naše společnost vnitřně transformuje. Velmi výrazně jsme předělali organizační strukturu uvnitř firmy a rozšířili management a střední management. Mnoho lidí je tedy v nové roli a zároveň máme i mnoho zajímavých nováčků. Pro následující měsíce je pro nás důležitá stabilizace těchto pozic a s tím samozřejmě důležité vymezení kompetencí a odpovědností, které věřím, že otevřou nové obzory a firmy ve skupině Tlapnet se rozrostou o další zajímavé projekty. Dlouhodobě připravujeme i novou komunikaci směrem k zákazníkům, produktové novinky, o tom ale třeba někdy později.

Děkuji za rozhovor.

Honza